SUCCESS
Nepartiniai aidai
Lietuviai greit prie visko pripranta, esam labiausiai prisitaikėliška tauta. Viskas mums gerai ir viskas tinka. Ypač, jei tai yra iš „viršaus“ nuleista. Pagarba valdžiai pas mus tiesiog genuose, tuo pačiu genuose ir amžinas burnojimas ant jos. Čia mes valdžią renkam ir tuoj pat apsisukę ją keikiam. Na sunku tai daryti be kaukės. Todėl kiekvienas turime jų po keletą. Kone kiekvienai progai vis po kitą. Vienas dėvim darbuose, kitas namuose. Pas viršininkus einam su vienom, pas širdies damas su kitom. Kaimynui špygą už nugaros rodom su viena, pas gydytoją stenam visai su kita. Kartais jas stebi ir stebiesi, kiek dar žmogus gali jų turėti? Pasaulyje galėtume didžiuotis savų kaukių gausa. Tačiau niekas jų nevertina ir niekam jos neįdomios.
O kaip tenai, užsienyje, reikalai su kaukėm? Didžiausia kaukių gausa gali pasigirti Venecija per karnavalą. Tik ji ir gali susilyginti jų gausumu su Lietuva. O paprastai žmones ten nešioja dvi, viena namuose, o kitą viešumoje. Naminė natūrali, net kauke sunkiai pavadinama, o viešumoje – „man viskas gerai ir atstok nuo mane“ – taip galima būtų ją pavadinti. Toks skurdus pasirinkimas, gyvenimą ten daro pilką nykų ir neįdomų. Tiesiog nėra ką stebėti ir stebėtis. O čia, pavyzdžiui pas gydytoją eilėje, pacientas trykšta energiją, pagyrūniškai pasakodamas kitam pacientui, kaip ką ir kiek dar vakar nuveikė. O tuo tarpu gydytojui neuždarius duris girdėti, kaip jis lemena, kad visą savaitę vos kruta. Įdomios kelių „erelių“ kaukių metamorfozės, kai jie lenktyniaudami vienas su kitu pirštai mosuoja, o sustabdžius policijai, greit viščiukais su suglaustais sparnais patampa. Ypatingai nuostabios jų kaukių metamorfozės, kai jie padaro avariją. Ir ko tada neprisižiūri ir nekaltų avinėlių – šventų angelėlių ir melagių ir nepraustaburnių chamų. Viskas savaime suprantama priklauso nuo aplinkybių ir su kuo toks „erelis“ susiduria.
Psichologai sako, kad kaukės tarsi siena padeda atsiriboti nuo realybės ir taip apsaugoti save nuo neigiamos jos įtakos. Tačiau ar tai išeina mums į sveikatą? Panašu, kad ne. Kaukės mums gyvenimo neprailgina. Gyvename Europoje trumpiausiai. Tai kam jos tada reikalingos? Niekam. Paprasčiausiai esam taip pripratinti ir pripratę, dar nuo tarybinių laikų. Tada reikėjo kaukes dėvėti, norint geresnį darbą turėti ar karjerą daryti, reikia pasirodo ir dabar. Tada po jomis žmonės slėpė savo baimes ir dabar tebeslepia. Bijo žmonės atvirai pasakyti kaimynui, kad jo šuo per naktį lodamas miegoti neduoda, – kenčia. Kenčia nesako kitam, kuris laužą užkuria ir dūmais per karšius visus nuodija. Kantriai kenčia darbe viršininko patyčias. Kelyje iš darbo kantriai palauks, kol treninguotas mašiną iš vidurio kelio patrauks. Tik galvą palinguos matydamas, kaip toks ją į invalidams skirtą vietą stato. Kaukės leidžia viso to nematyti ir negirdėti. Vienas nepatogumas, – dažnai jas keisti reikia. Tačiau karantinas uždėjo dabar vieną universalią ir visiems atvejams tinkamą. Jau viešuose vietose valdžia leido jų nedėvėti, bet žmonės dėvi… ir aš suprantu kodėl.
Kaip teigia Eurostatas, – lietuviai yra patys pakančiausi Europoje kaimynams, daugiausiai vaistų perkantys ir trumpiausiai gyvenantys. O kaip gi kitaip, naktį nepamiegojęs, dieną dūmais padusintas, bėgi į vaistinę, vaistų nuo nervų arba atsidarai butelį. Pasekmė ta pati – trumpiau gyveni. O nepasitenkinimą, vėl po kauke slepi. Ar ne taip?
Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus
liaudiesmenas.livejournal.com