SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Ar tikrai reikia „naujųjų gelbėtojų“?

Saulius redaktorius

2020-05-20

Nežiūrint visų valdžių pastangų lietuviai gyvena gerai. Nėra badaujančių (kai tuo metu pasaulyje iš bado miršta 9 mln. žmonių), dauguma turi kur prisiglausti nuo šalčio ir lietaus, nevaikštome nuogi, tegul drabužiai ne super-puper, bet ir neapdriskę… Didelė dauguma ilsisi užsienyje, turi apynaujį automobilį ir buitinę techniką. Žodžiu, lyg ir nėra kuo skųstis.

Ar galėtų būti geriau? Žinoma. Visada gali būti geriau. Kažkada esu bendravęs su žmonėmis, kurių turtai be problemų leido turėti viską, ką tik galiu įsivaizduoti ( o jeigu tiksliai, tai net daugiau, negu galiu įsivaizduoti). Ir jie buvo viskuo patenkinti? Ne, jie troško dar daugiau ir dar geriau.

Tuo mūsų visų nenumaldomu noru, kad „galėtų būti dar geriau“ ir naudojasi visokie „naujieji gelbėtojai“,- visokios santalkos, susitelkimai, kiti telkiniai ir tvenkiniai. Pasiklausius jų postringavimų,- mes jau beveik badaujame, o tuoj visai badausime, demokratijos neliko visai, prieš mus tuojau panaudos elektromagnetinį ginklą kodiniu pavadinimu 5G, tuo mus visai išnaikindami. O po išnaikinimo, dar ir sučipuos, diktatoriškai skiepydami, nuo neegzistuojančio covid-19. Taigi, yra labai blogai, bet, jie mus išgelbės.

Kiti sustiprina minėtą „geriau“ tautiniais lozungais, maždaug: „jeigu jau Lietuva yra čia, tai padarykime senatą, iždą ir įveskime dar sykį litą. Įvesti litai augs ant medžių, ir bet kuris užsimanęs galės jų pasiskinti, taigi visiems bus geriau“. Arba,- „kadangi nepavyko prieš ES kovoti tapus europarlamentaru, tai kovosime prieš tą ES nors paprastu seimūnu būdami. O į europarlamentą vėliau, vėliau…“ Beje, jų pasakojimai, kaip dabar blogai, truputį kitokie. Jų gąsdinimai, kad mes gatvėje retai sutiksime lietuvių, daugumoje vis kitataučiai, ir (o siaube), kitokios odos spalvos. O jeigu koks varganas lietuvis ir vaikštinėja Vilniaus gatvėmis, jis žinoma, homoseksualas, kuris dar santuokos nori su kitu tokiu, su kuo irgi reikia skubiai kovoti.

Veltui ieškojau naujųjų gelbėtojų pasisakymuose ar jų diskusijose, KAIP jie gerins mūsų gyvenimą. Be pasvaičiojimų, KĄ DAR ČIA ĮVEDUS (taigi, padidinus ir taip nemenką valdininkų skaičių), jokių pasiūlymų ir nėra. Tiksliau, pasiūlymas vienas,- Jūs mus išrinkite, o jau tada…“ Žinoma, TADA tiems išrinktiesiems bus gerai, jie greit pamirš apie mus.

Ir dar tokia smulkmena, kad nelabai ir yra nuo ko mus gelbėti. Jeigu šaldytuve yra maisto, jeigu krėslas patogus, jeigu automobilis juda, dar gyvename, dar neblogai gyvename. Ir neramu, kad tik tie gelbėtojai „neišgelbėtų“ mūsų nuo viso to,- neištuštintų šaldytuvo, neatimtų krėslo ir automobilio.

Galima prieštarauti, kad trūkumų yra. Ir sutiksiu,- taip jų yra. Beje, didžiausias, kurį matau,- išpūsta biurokratija. Bet įsiklausius į naujų gelbėtojų siūlymus, matai tik biurokratų dauginimą,- juk kažkas turės aptarnauti Senatą, kažkas vadovauti Iždui, o ir visokie Liaudies tribunolai, juk turės turėti savus „tribūnus“. Tad… gelbėtojai problemą tik gilins. Tad su biurokratija reikia kovoti savais resursais, o ne kurti naujus.

Taip, pagal kainas Lietuvoje per maži uždarbiai. Bet dovanokite, Jums tikrai pridės pinigų,- Juozaitis, Radžvilas ar Vaišvila??? O iš ko, gerbiamieji? Iš sąvų duos? Tai kad jie neturi…

Teisingumo, demokratijos stoka, siaučiantys VSD, STT… Taip, bet tai jau Prezidento kompetencijos.

Taigi, ko gero ir liksiu PRIEŠ naujuosius gelbėtojus. Tuo labiau, kad nematau, tai kas svarbiausia,- IDĖJŲ, kurias įgyvendinus būtų TIKRAI geriau visiems. Žinoma, galima ilgai lakstyti su fakelais ir trispalvėmis, bet nuo to, deja, nepilnėja, nei piniginės, nei banko sąskaitos. Tiksliau, kai kam pilnėja, o štai mums – ne.

P.S. Parašyta, „naujiesiems gelbėtojams“ dar nepateikus rinkiminių programų. Dar lieka vilties, kad jose bus kažkas, nors kažkas. Bet, stebint „naujųjų“ pasisakymus ta viltis mažėja…

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.