SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Milijonieriai

Saulius redaktorius

2020-01-28

Kažkur skaičiau, kad lietuviai – unikali tauta. Nors ko gero, visos po-tarybinės tautos kažkuo unikalios. Tiesa, kai kurios iš jų to unikalumo atsisakė, kitos (tarp jų ir mūsų nuostabi Tėvynė ir liko unikaliomis).

Ir siūlau susimąstyti štai apie ką. 1991 Lietuva tampa nepriklausoma. Bet palikime nuošalyje valstybės peripetijas, pamąstykime apie paprastus žmonės. Kas jiems pasikeičia? Iš principo – nieko. Gydytojai toliau vaikšto į ligonines ir gydo žmonės, mokytojai – į mokyklas, darbininkai – į fabrikus ir gamyklas. Ir, beje, visi gauna tas pačias kapeikas kurias gavo ir „prie ruso“. Kol kas viskas teisinga, taip?

Praeina nepilni dveji nepriklausomybės metai ir Lietuvoje atsiranda pirmieji milijonieriai. O va gal kas gali pasakyti iš kur? Ir nereik pasakoti, kad jie atsirado iš kooperatinio judėjimo, aš, beje, ir pats esu kooperatyvų pradininkas, ir žinau. Taip, uždirbti buvo galima, buvo galima normaliai gyventi ir keliauti, be ne apie milijonus ten ėjo kalba. Toli, toli gražu ne apie milijonus.

Kad tie milijonai atsirado iš tų, kurie su tašėmis vežė prekes iš Turkijų, Emiratų, Lenkijų… turbūt irgi tikinčių nėra. O ir kad sąžiningu darbu kas tuos pinigus uždirbo… ar yra tikinčių?

Fizika teigia, kad niekas iš nieko neatsiranda. Vadinasi… vadinasi kažkas buvo. Ir kažkas tą kažką paėmė. O paimti galėjo tik kas buvo prie valdžios, beje, daugiausia prie pirmųjų valdžių. Dabartinėms valdžioms, deja, tenka skelbti krizes ir „veržti diržus“ (lietuviams ant kaklų),- nes ir dabartiniams norisi tų milijonų, o jų … nėra. Kažkiek, žinoma, nubyra, tad į valdžią veržtis dar yra prasmės, bet jau ne tas. Dabar svarbiausia visa kas buvo pavogta išsaugoti, o tam reikia išlaikyti valdžią. Bet šitas paprasta, turint pinigų (kurių kilmė, kaip pasakyta aukščiau).

Ir kas visų liūdniausia, niekas niekad nepasikeis. Milijonieriai formuos bandos nuomonę, banda balsuos už milijonierius palaikantį seimą, ir taip bus per amžius. Bent čia matau tikrą stabilumą. Nieko naujo nepasakiau? Teisingai, o ką jau čia ir bepasakysi… Amen.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.