SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Seimūnų algos

Saulius redaktorius

2020-01-28

Žinoma, mes visi suprantame, kad tai, kas aprašyta žemiau negali vykti mūsų Respublikoje, tad iškart įspėju, kad nors ir naudoju mums įprastus žodžius „Seimas“ „seimo narys“ „euras“ etc, veiksmas vyksta atsilikusioje Afrikos šalyje, na tarkim, Landsberijoje. Žinoma, žinoma, viskas išgalvota, ir bet kokie sutapimai, atsitiktinumas ir daugiau nieko. Ir taip, reportažas iš Seimo rūmų.

Pirmininkaujantis. Taip, gerbiami seimo nariai, registruojamės, registruojamės, šiandien mūsų laukia svarbūs klausimai. Ir kol, pagal mūsų gerbiamos seimo narės, Ekonomistės Teisiosios, pasiūlymą visus seimo narius korespondentai patikrins alkotesteriu, aš pristatysiu pirmąjį klausimą.

Taigi, mes spręsime apie algų seimo nariams padidinimą 433 eurais. Pats pasiūlymas sukėlė pasipiktinimą tiek mano viduje, tiek mūsų partijoje. Tuo metu, kai vos ne pusė šalies gyvena žemiau skurdo ribos, kai pensininkams užtenka pensijų vos vaistams nusipirkti, kai mūsų darbininkų algos mažiausios Afrikos sąjungoje, svarstyti tokį klausimą, amoralu, net beširdiška. Va, matau užsirašė 70 norinčių pasisakyti ir visi prieš šį pasiūlymą. Taigi, malonu, kad Jūs mane palaikote, ir manau greit mes šį pasiūlymą atmesime. (plojimai salėje, pritarimo šūksniai)

Taip, matau visi seimo nariai blaivūs, viso užsiregistravo 102 seimo nariai. Pradėkime svarstymą. Dabar mano pastaba dėl sumos. Manyčiau, reiktų kažkaip tą sumą, na kažkokia lygesne padaryti, 433 eurai, na dar tie trys. Kažkaip suapvalinti, ar kaip, kokie pasiūlymai, kolegos.

Valdančios partijos atstovas iš vietos. 433 eurai, tai suapvalinus, na kadangi tai mūsų algos, būtų kažkur apie 470… Bet gal čia geriau žino biudžeto komiteto pirmininkas, jie ten ir skaičiuoti moka.

Pirmininkaujantis. Taip, biudžeto komitetas, kaip mes suapvalinsime 433? Vienas pasiūlymas 470…

Biudžeto komiteto pirmininkas. Kad atsakyti į šį klausimą tiksliai, aš turėčiau kviesti komiteto posėdį, nariai tartųsi su frakcijomis, tai užimtų labai daug laiko. Bet, kadangi tai esmės nesudaro, siūlyčiau, paprastai suapvalinti šią sumą iki 700 eurų. Paprasta ir skaičius gražus.

Pirmininkaujantis. Taip, klausimas visai antraeilis, mes tai vis tiek atmesime, tad negaišinu, balsuojame. Kas už tai, kad pakeisti siūlyme numatytą algos padidinimą, jį suapvalinant ir laikyti 700 eurų? Taip, 102 už, 0 prieš , 0 susilaikysių, pasiūlymas priimtas. Toliau, taupydamas laiką, siūlau pasisakyti dviems seimo nariams, vienam iš daugumos, vienam iš opozicijos, juk visi prieš, tad visi sakys tą patį. Gal rankas pakelkite, kas už… Taip, dauguma. Pradedame. Taigi žodis seimo nariui Senbuviui Įžymiajam, ruošiasi Opozicionierius Piktasis.

Seimo narys, Senbuvis Įžymusis. Kolegos, mes susirinkome čia, kad padėti Landsberijai dar labiau suklestėti (pritarimo šūksniai), kad mūsų šalyje gyventų patenkinti, aprūpinti žmonės. Toks mūsų tikslas. Ir dabar, mes svarstome tokį, nevengsiu šio žodžio, šlykštų klausimą, kaip pasididinti sau algas.

Taip, taip, mes dirbame sunkiai. Va ir aš jau dvi naktis be miego, vis su savo dviem padėjėjom tariamės, kaip padėti Landsberijos gyventojams. Per naktis tariamės, suprantate. Ypač viena, pensininkų žinovė, taip stengiasi, vos mano pensininkas atlaiko…. Na, čia pasitarimų smulkmenos. Taigi, nemiegame, tariamės per naktis, vargstame.

Bet vis tik mes nebadaujame, kaip mūsų šalies pensininkai (šalies TV rodo ašarą seimūno akyje stambiu planu), nevargstame, kaip darbininkai, kurie dar ir dirba, dauguma turime naujus automobilius (replika iš salės. Seimūnas atsisukęs,- na taip, žinau, Jūsų automobilis jau net pusės metų, bet ar jūs galvojate apie jaunas šeimas, kurios išvis automobilio neturi??? (Plojimai salėje).

Na ir galų gale, mes čia dirbame ne dėl algos.  (mirtina tyla salėje), o dėl Landsberijos gerovės, (salėje atodūsis ir plojimai). Tad, mūsų algų kėlimosi nesupras. Taip, mes verti dar ne tokių pinigų, bet, įvertinus ekonomines realijas, aš siūlau, net sumažinti algas seimo nariams.

Seimo pirmininkas. Taip, mes tarėmės su juristais, deja, sumažinti seimo narių algas mums draudžia Konstitucija, krūva įstatymų, ir dar įsipareigojimai Afrikos Sąjungai. Mes labai, labai norime, bet deja…. (ašara stambiu planu)

Seimo narys, Senbuvis Įžymusis. Tada pasakysiu, kad aš, ir mano frakcija balsuos prieš  šį pasiūlymą. Viskas.

Seimo pirmininkas Dėkojame Senbuviui Įžymiajam, dabar opozicijos atstovas Opozicionierius Piktasis.

Seimo narys Opozicionierius Piktasis. Nežinau, kam čia šovė į galvą dabar prastūminėti tokį projektą, ir išvis abejoju ar tas kas pasiūlė turi galvą. Paskutinį kartą mes algas didinomės prieš du mėnesius, ir dabar vėl. Taip, aš sutinku su kolega, mes sunkiai dirbame. Jis nemiega su padėjėjomis, o aš turiu miegoti automobilyje pirktame iš kanceliarinių išlaidų. O jeigu kas pavogs, ką aš rinkėjams pasakysiu? Gėda man bus prieš rinkėjus. Taigi. Jau kalbėjome apie pensininkus, bet ir kiti. Va, kažkada buvau parduotuvėje, na dar kai nebuvau seimo narys. Taigi, žmonės centus skaičiuojasi, perka išėjusias iš galiojimo prekes. O tuo metu mes… Jūs kada į seimo reitingus pažiūrėkite, o čia vėl algas kelti. Tai žiauru.

Nežinau kaip jūs, bet aš ir visa opozicija, smerkia šį, sakyčiau, žmogiškumui nusikalstamą pasiūlymą. Ir vieningai balsuosime prieš. Baigiau.

Seimo pirmininkas. Dėkojame Opozicionieriui Piktajam. Pereikime prie balsavimo. Taigi, kas už tai kad seimo nariams apdidinti algas 700 eurų? 102 už. Prieš nėra. Susilaikiusių nėra. Taaaaip. Na nors vienas galėjote. Aš tai ne tą mygtuką paspaudžiau, o jūs sukitės kaip išmanote. Bet pasiūlymas priimtas, eikime prie kitų klausimų…

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.