SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Per 15min. tapti „Tiesos ministerija“

Saulius redaktorius

2020-03-07

Neilgai pasidžiaugėme žodžio laisve. O juk buvo, buvo. Pamenate, kaip susiglaudę skaitydavome „Sąjūdžio žinias“, „Atgimimą“, „Respubliką“? Beje, ir tada buvo daug ir skirtingų NUOMONIŲ, bet niekam nei į galvą neatėjo, kad NUOMONĘ GALIMA MONOPOLIZUOTI.

O trečiame nepriklausomybės dešimtmetyje, pasirodė, kad nuomonė gali būti išsakyta tik tada, kai ji neprieštarauja konservatyviai-liberalių pažiūrių leidiniui „15min“. Tiksliau, išsakyti nuomonę gali, bet tyliai, o jeigu išsakysi viešai, tuoj sulėks minėto leidinio ekspertai, su TIESOS detektoriais. Kol kas jie apsiriboja „feisbuku“, bet dar viskas priešakyje. Taigi, bet kokia Jūsų pasakyta mintis, gali būti patikrinta, NIEKAM NEŽINOMŲ ir NIEKIENO NEPASKIRTŲ ekspertų, ir… pašalinta, be teisės skųstis. Glavlitas graudžiai verkia.

Tikiu, kad greit sulauksime tos dienos, kai į bet kokį pokalbį gatvėje galės įsiterpti, dailia uniforma pasipuošęs „15min.“ atstovas, kuris pertraukęs Jūsų pokalbį, praneš,- „Jūsų nuomonė neatitinka mūsų pozicijos, todėl privalote išklausyti valandos paskaitą,- kokia nuomonė turi būti iš tikrųjų“.

Perdedu? O šiuo metu, kai pasidalinus kažkokiu tai straipsniu staiga IŠLENDA vienintelio teisingo liberalų skaitalo prieštaraujantis straipsnis, negi tai ne tas pats? Kodėl aš privalau matyti tą brukamą „15min.“? Jau nekalbant apie garbingą konkurenciją. Nors kokia ten garbė, kai JŲ puslapiuose, pastoviai į padebesius keliamas dainavęs,- „Kas man iš tos garbės?“. Paprasčiausias rinkos MONOPOLIZAVIMAS, ir nemokamas savo straipsnių reklamavimas. „Tiesos vardu“ prisidengus.

Gal aš klystu, ir minėti „Tiesos ministerijos“ smogikai kovoja prieš faktų iškraipymą, o ne prieš nuomonę? Tada pabandysiu atskirti, o kas vis tik yra FAKTAI ir kas nuomonė. Nes JIE, matyt, nežino ar nesuvokia.

Korono viruso epidemijos atveju, faktai tik, kad tokia epidemija egzistuoja, kad ji palyginus greitai plinta, ir kad kai kurie ligoniai nuo šios infekcijos miršta. VISKAS. Čia faktai ir baigiasi. O koks ligos pavojingumas, kaip ji atsirado, kokios prognozės,- tai tik NUOMONĖS, kurių gali būti daug. Bet ar tai įrodysi fanatiškiems „15min.“ tiesos žinovams?

Jokie moksliniai vardai, laipsniai neįrodo, kad sakoma TIESA. Profesorius, akademikas ar net ir Nobelio premijos laureatas išsako TIK SAVO NUOMONĘ. Ir ta nuomonė, gali būti tiek klaidinga, tiek teisinga. Beje, dėl garbingiausios mokslininkų premijos galiu tik paminėti, kad E. Moniš buvo apdovanotas Nobelio premija už „Lobotomijos taikymą sergant psichinėmis ligomis“, beje, šia premija buvo svarstoma apdovanoti Musolinį ir Hitlerį…

Taigi, faktų nedaug, labai nedaug, o iš tiesų mes plaukiojame NUOMONIŲ vandenyne. Teisingų, ir nelabai, pagrįstų ir nelabai. Bet ne vienam žmogui, ar ne vienam, kad ir labai liberaliai-konservatoriškam leidiniui spręsti apie tą nuomonių pagrįstumą.

Sakysite, o kas čia blogo, kad įdedamas straipsnis prie priešinga nuomone? Iš ties, nieko, jeigu ne pora aspektų. Pirmas, kad minėtas straipsnis, nors yra tik NUOMONĖ, jau preziumuojamas, kaip TIESA. Ir antra, o kodėl tai turi būti vieno leidinio straipsniai, ir būtent to „15min“? Kodėl JŲ nuomonė aukščiau už mano nuomonę? Tik todėl, kad palaiko valdančiąją kliką? Ar ne mažokai, kad pretenduoti į vienintelius tiesos žinovus?

Pabaigai, parašysiu, kad ir šiame straipsnyje, faktai tik du. Pirmas, kad vienas, komercinis leidinys, gana plačioje FB erdvėje apsiskelbė (ar buvo apskelbtas) atsakingu už TIESĄ, kurią nustato tik jam pačiam žinomais kriterijais. Ir antras, kad minėtą,- vienintelių teisingųjų funkciją,- šis leidinys naudoja savai reklamai. Kas, kažin ar neprieštarauja garbingai konkurencijai. Nors dėl prieštaravimo tai tik mano nuomonė, kaip ir visi kiti straipsnyje paminėti dalykai.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.