SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Ar Nausėda trampinamas?

Arvydas Ugenskis

2021-03-29

Nauja vyriausybė, naujas mąstymas, nauji vėjai. Nauja ideologija, nauja šeimos samprata, naujos lytis… Nauji valdymo ir tvarkymosi metodai. Visa kas sena turi būti pašalinta iš kelio. Tradiciniam mąstymui su nauja valdžia ne pakeliui. Net jei juo „serga“ šalies prezidentas. Tokiu atveju sakoma nepasisekė „vargšeliui“, nes visa kas nauja, būtinai nušluos, visą kas sena. Prezidentas valstybės galva – atgyvenęs mąstymas, premjerė valstybės galva – naujas mąstymas. Jei kas prasižios apie Grybauskaitę ir jos kietą ranką, tai jau seno mąstymo rudimentai.

Nors iš kitos pusės, – visa kas nauja, tai gerai pamiršta sena. Technologijų amžiuje viskas vyksta labai greitai, užmirštama viskas greitai, taip pat. Jau pamirštas prezidento Adamkaus valdymas. Jo bejėgiškumas. Užtat naujai valdžiai toks prezidentas būtų kaip naujo mąstymo pavyzdys. Jai reikalingas toks prezidentas, kuris tik pritartų viskam ir nesimaišytų po kojom, kada nereikia. Jai reikalingas prezidentas, kuris sėdėtų savo krėsle ir nespurdėtų, nėra ko jam ten po užsienius gastroliuoti. Čia pagal naują mąstymą premjerė turi skrajoti. Ir apskritai, – užsienio politika tai ūkiniai reikalai, pagal naują mąstymą. Todėl reiktų jam pasislinkti ir užleisti vietą, premjerės vietininkui šiose žemėse, užsienio reikalų ministrui. Ir niekas kitas čia nekaltas tik mąstymas.

Ne pagal naują mąstymą prezidentas vis dar laikosi šeimos vertybių, neaukština naujų lyčių ir apskritai apie nepriklausomą lietuvišką banką kalbėti pradėjo. Na kas gi jo prašė tai daryti? Tie, kurie rėmė jį per jo rinkime kompaniją? Tikrai ne. Užsienio bankams mūsų bankas, kaip šuniui penkta koja. O premjerė tokių nesąmonių gi nešneka, ji teisingai mąstanti šaunuolė. Tai kas gi bus su mūsų prezidentu, kas jo laukia šiais naujo mąstymo laikais? Yra dvi galimybės arba jis pakeis mąstymą arba jo laukia Trampo likimas. Kaip tvarkosi nauja ideologija, su sau neparankiais, mes jau matėm už Atlanto. Žiniasklaida, pradžioje tokį ignoruoja, boikotuoja, po to kritikuoja, o galiausiai visai durnina. Trampas, per spaudos konferencijas ant sienos dideliu formatu vaizdus iš Portlando leido, kuriame vyko riaušės tam, kad pramuštų informacinę blokadą. Bet kaip žinia jam tai nepadėjo. Kaip bus su mūsų prezidentu, ko gero taip pat, ta pati gi ideologija, toks pats valdymas ir tvarkymasis. Jau dabar apie prezidentą spaudoje teigiamo maža, netgi daugiau neigiamo, – vizitas į draugišką Ukraina linksniuojamas. Pagal viską toliau girdėsime tiktai neigiamus „didžiojoje“ spaudoje atsiliepimus apie jį. Kol galiausiai atvirai nepradės iš jo šaipytis. Įdomu per kiek laiko mūsų sąmonę performatuos taip vadinama žiniasklaida? Kada mes patys pradėsime iš jo šaipytis? Na aišku taip gali ir neįvykti, jeigu prezidentas pakeis mąstymą, pasirašinės po jam brukamais įstatymais, nekiš nosies, kur nereikia ir visur užleidinės kelią damai, kaip to reikalauja senosios tradicijos. Arba prisimins, kad už jį balsavo dauguma tautos ir pastatys „naują mąstymą“ į savo vietą.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.