SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Spaudos apžvalga 05.14

Arvydas Ugenskis

2020-05-14

Aistros dėl Astravo

Lietuvos keliama drama Europoje, dėl Astravo atominės elektrinės, gerokai nusibodo. Lietuvos siekis uždaryti, demontuoti, išardyti… Astravo elektrinę kelia daugiau šypseną, nei rimtą požiūrį. Tačiau rūpestis, dėl saugumo suprantamas. Nenustygstančiai Lietuvai EK pažadėjo pakontroliuoti Astravo elektrinės saugumo reikalavimų vykdymą. Štai ir viskas. Klausimas apie jos uždarymą, net nekeliamas. Todėl, jos energijos boikotas, bus tik Lietuvos reikalas. Ir savaime suprantama žlugęs. Kaip žlugęs buvęs planas pastatyti pas save saugią japonišką elektrinę, kuri garantuotų energijos perteklių regione ir Astravo statybą padarytų beprasmę. Tačiau žaliuojančių Lietuvos populistų dėka Astravo atominė išaugs ir kels rimtą grėsmę Lietuvai. Planų, pasistatyti atominę, neatsisako ir Rusija Karaliaučiuje. Todėl, vietoje vienos, saugios, savos, pašonėje turėsime dvi, abejotino saugumo, atomines elektrines. P.S. Viso straipsnio skaityti neverta. Visas straipsnis.

***

Ar pinigai už dyka pagilins krizę?
Atrodo visiškai teisinga, kad vyriausybės pasaulyje pradėjo žmonėms dalinti per karantiną pinigus. Tai humaniškas ir natūralus poelgis. Tačiau, kokios dėl to bus pasekmės ekonomikai? Ar tai neiššauks infliacijos ir dar labiau nepagilins krizės? Gana retame straipsnyje apie dabartinę krizę bandoma perspėti, kas mūsų laukia, jei pasaulis įklimps į pinigų dalybas. Nors ir nepateikiami gatavi krizės suvaldymo receptai, bet paskaityti verta. Visas straipsnis.

***

Ar 90tieji grįžta, ar jie nekur nebuvo išėję?
Kažkam prokuratūra, FNTT, advokatai, tai teisingumo įrankis teisingumo sistemoje, o kai kam tai įrankis bizniui daryti. Tokiems viskas perkama ir viskas parduodama, kaip 90tais. Nors treninguoto reketo, iš verslo renkančio duoklę su beisbolo lazdomis ir neliko, užtat išliko jo išauklėtas, subtilus korupcinis dvokas, teisingumo sistemoje. Visai neseniai teisėjų kompanija buvo sužvejota korupcijos liūne, o dabar paskui juos ištraukti į dienos šviesą prokurorai, advokatai, FNTT pareigūnai. Įdomu, kada Lietuva atsikratys šito, devyniasdešimtųjų korupcinio tvaiko? Verta paskaityti ir susimąstyti. Visas straipsnis.

***

Lietuvoje švelnėja karantinas
Būtų labai perdedama, jei jį vadintume griežtu. Tačiau, net ir toks, labai kirto per mūsų valstybės ekonomiką. Pasižiūrėjus į užsikrėtusių skaičių, sergančių mąstą, akivaizdu, kad karantino galėjo ir nebūti. Užtekę būtų karantine laikyti tik tuos, kuriuos reikia. Aišku tai turėtų būti jiems rimtas karantinas. Valstybė būtų labai laimėjusi, jei į karantiną būtų uždariusi ne visą Lietuvą, o tik keletą tūkstančių, kuriems to reikia. Aišku būtina viena sąlyga, tas karantinas jiems turėtų būti rimtas. Ar tai buvo įmanomą padaryti? Ar tai galima dabar daryti? Spręskite patys, o jei norite sužinoti, kas keičiasi karantino sąlygose, paskaitykite straipsnį: visas straipsnis.

***

Kaip barstomas biudžetas?
Kad biudžete pinigų niekada negana, pasakys, bet kuris valstybės vyras. Taip pat ir tai, kaip sunku juos į ten surinkti. Ir visur verkiama, kad pinigų trūksta, pinigų nėra. O tuo tarpu mes jau esame pripratinti ramiomis akimis žiūrėti, kaip jie žarstomi, kur papuola. Pripratinti ir prie to, kad ranka turi ranką plauti. Net nekreipiam dėmesio į tai, kad keliai kažkam, kažkur staiga išasfaltuojami. Kad institucijos, perka teisines paslaugas turėdamos savus teisininkus. Lietuvos Geležinkeliai yra strateginė valstybės įmonė, kuriai dabar valdybos narius parinks bendrovė valdoma iš Rusijos. Negi mūsų valstybė to pati padaryti negali? Štai jums dar vienas pavyzdys, kaip reikia švaistyti pinigus, perkant paslaugas, kurių praktiškai nereikia. Visas straipsnis.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.