SUCCESS
Nepartiniai aidai
Taigi, pirmoje dalyje išsiaiškinome, kad žiniasklaida mus aprūpina ne informacija, o paprasčiausia siekia įteigti savą nuomonę, kuri, beje, mums nelabai ir reikalinga.
Pabandykime konkrečiau. Dvi žiniasklaidos keliamos temos,- „kaip Veryga ministerijos darbuotojams algas pakėlė“ ir „koks blogis asfaltuoti „Skvernelio keliuką“.
Atskirkime faktus nuo emocijų. Taigi, ką pirmuoju atveju, mes žinome, kad kai kuriems ministerijos darbuotojams buvo padidintas darbo užmokestis. Viskas. Čia faktai baigiasi. O dabar interpretuokime patys,- darbo užmokesčio pakėlimas gerai ar blogai? Tarkim, Jūs norėtumėte, kad Jums padidintų darbo užmokestį ar ne? Kada ir kam keliamas darbo užmokestis? Ar kartais ne tiems darbuotojams kurių nenorima prarasti? Ar tikrai atlyginimai buvo pakelti tokiai didelei žmonių grupei, kad tai turėtų, nors menkiausios įtakos valstybės biudžetui?
Atrodo paprasti klausimai, kuriuos perskaitę turėtume susimąstyti kiekvienas. Tačiau, informacijos pateikėjas neleido mums susimąstyti. Jis kišo mums savus, beje nevykusius ir labai nutolusius nuo tikrovės palyginimus, kol ĮTIKINO, – atlyginimų pakėlimas – BLOGIS.
Nuvalkiota „Skvernelio keliuko“ tema, dar įdomesnė. Vėlgi pirmas klausimas,- o kas geriau kelias ar duobės? Antras, ne mažiau svarbus klausimas – ar Premjeras gyvena neprieinamoje dykumoje, vienas, kad ten neturi vesti normalus kelias? Beje, „šviesioji Seimo dalis“ gi bandė atsakyti į šiuos klausimus. Buvo net nuvykę į tą kaimelį, kurio žmonės, jų nuomone, neverti geresnio kelio. Su žmonėmis jie irgi pakalbėjo, tiesa trumpai, nes tie jau ieškojo šakių, ant kurių ir būtų pamovusi „šviesiąją Seimo dalį“. Mat, kaip paaiškėjo, tie žmonės kelio laukė jau keliolika metų…
Smūgis valstybės biudžetui? Irgi – ne. Jau nekalbant apie tai, kad kelininkai tą kelią tiesiantys, gaus už tai algas, gautus pinigus leis prekėms, kas skatins sustingusią ekonomiką. Tad kas blogai? Ir kodėl mes patikime, kad duobės geriau negu kelias? Kodėl mus tuo stengiasi įtikinti, ir kas tuo SUINTERESUOTAS, mes suprantame, bet kodėl tuo patikime?
Iš tiesų, patikėsime mes kažkuo ar ne, visiškai nepriklauso nuo informacijos teisingumo. Pirmiausia patikėsime ar ne, priklausys nuo mūsų senesnių nuomonių,- (mano minėtais atvejais suformuotos žurnalistų nuomonės įkrito į puikią mūsų nuomonės „visi jie – vagys“ terpę). Priklausys nuo pateikusio IMIDŽO. Beje, būtent imidžo, o ne profesionalumo. Ar LRT ir „delfis“ profesionalūs,- tikrai ne, ir vėliau aš pateiksiu ir jų neprofesionalumo pavyzdžių. Tačiau jie sudarę profesionalų IMIDŽĄ. Yra dar krūvos, smulkių bet reikšmingų, grynai psichologinių faktorių, kuriuos jau pasirinktinai naudos nuomonės formuotojas.
Pabaigai ir man labai norėtųsi užduoti klausimą, kuris gal priverstų susimąstyti, dar mąstančią Tautos dalį. Kaip žinome, iš žiniasklaidos (jeigu ja vis dar tikime),- pinigai atlyginimams ir keliams – blogis. Bet štai, PAČIAI ŽINIASKLAIDAI – pinigai -gėris, nuostolius dėl epidemijos, kažkodėl jai reikia kompensuti. Bet dovanokite, jeigu pinigai BLOGIS, tai juk VISIEMS. Ir kodėl dabar visokie delfiai ir 15min tapo išskirtiniai?
Juokingiausia, kai bandoma įtikinti, kad negavus tų BLOGŲ pinigų,- „užges TV ekranai, internete žmonės neras didžiųjų portalų“. Bet, atleiskite, o kur čia BLOGIS? Neras visokių delfių skaitys „Aidus“… Kurie tikiuosi, net teisingesni, bent jau čia niekas „nebruka“ savos nuomonės, kaip vienintelės TIESOS. Tad šių gigantų išnykimas, visiškai nieko blogo. Vienintelius ką reikėtų paremti, tai rajoninę spaudą, kuri, ko gero, vienintelė ir išliko, dar priklausoma nuo TIESOS.
Tik neužges tie ekranai. Ir stambieji portalai neišnyks. Bet kada tik ne dabar,- prieš rinkimus. Partijos jiems neleis išnykti. Tos partijos, kurių nuomonę šie gigantai ir formuoja.
Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus
Yra toks posakis – viskas savo laiku. Ir kada politikai jo nesupranta ir nesilaiko, tai tada tegu nesiskundžia, kad yra kritikuojami ir puolami. Tą suprato buvęs susiekimo ministras, atsisakęs šioje kadencijoje asfaltuoti premjerui kelią ir matyt todėl atsisveikinęs su savo kėdę. Bet nei Skvernelis, nei Veryga to nesupranta.