SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Ar Virusai Tiki Stebuklais?

Arvydas Ugenskis

2020-03-21
sam ministras

Tik kvailys pasakys, kad taip, nors iš kitos pusės, kas ten jų paklaus… Bet Marijos žemėje stebuklais tikima. Tikima, kad pandemija ją aplenks. O kaip gi kitaip, negi zaraza išdrįs čia lįsti?

Įtariu, kad Sveikatos Apsaugos Ministerija(SAM) to tikėjimo pagrindu buvo švęsto vandenėlio užsakiusi Katedroje, vietoje reagentų koronovirusui identifikuoti. O apie kaukes, net nesusimąstė, gi tai toks menkniekis. Argi jų gali reikėti šventojoje žemėje? O ką ten kalbėti apie personalo paruošimą, kuris turėtų dirbti su žmonėmis, testus daryti, – išmoks eigoje ant ligonių, praktika – geriausias mokytojas. Nesvarbu, kad vieną patikrins, o dešimt užkrės. Na argi reikia čia mums to atsargumo priimamuosiuose? Tegu grūdasi ten tie sirguliuojantys, stovi eilėse, mes gi šventos žemės gyventojai, kone šventi, negalime šiaip sau užsikrėsti, pas save šaly. Tiesiog negalime ir tiek, uždrausta.

Jei užsienyje nebuvai Marijos žemėje pasigauti koronoviruso negali. Taip nusprendė Pats SAM Ministeris. Tokių tikrinti negalima. Jie gi nebuvo šventos žemės palikę, vadinasi „nesusitepę“ – šventi ir sirgti negali. Bet įtariu, ponas SAM Ministeris kitaip elgtis ir negali, nes jo kišenės tuščios, reagentų ten nėra. Matomai pramiegojo, kai aukščiausiasis juos dalino. Todėl taupo, labai taupo… Vienas gerai, – skysčio pagaliau užpirks daug, rankom plauti dezinfekuoti… nors alkoholio jame daug, rankos, turbūt, drebėjo pasirašant įsaką. Na rankas dabar bus su kuo plauti, o sąžinę? O… sąžinė šventa pas mus, velniai neims. Ir šiaip kam ji rūpi.

O, kad dar mažiau rūpėtų, karantiną paskelbė. Tegu galvą nuo jo skauda, sąžinės reikalai nerūpės. Ir gerai, kad paskelbė, nors pats vargu ar žino kas tai yra. Su kuo ir kaip jis valgomas, vargu ar pats kada jį matęs. Tą mūsų karantiną pamatęs, tūlas kinietis juoksis iki kelnių sušlapimo. Bet šiandien mes jam ne galvoje, jis Italijai padeda, kurioje lavonai lavoninėse netelpa ir šventose vietose – bažnyčiose pradėta juos laikyti. Ten irgi buvo tikima, kad Roma šventas miestas, o ir visa Italija taip pat. Patarimas mūsų Ministeriui tiesiai iš tenai, – pasirūpinti sausu ledu iš anksto, nemiegoti… Bet argi Ministeriui ledai galvoje? Ne vasara gi. Vasarą turėtume visi sveiki būti, lavonų nebus, šventinto vandens daug turime, gydytis paprasta.

Va, sąžinė jį graužti pradėjo visai dėl ko kito, – kad galbūt per daug kvėpavimą palaikančių aparatų užsakė, ir ramina save, kad neprapuls, susinaudos, beveik kaip suvalkietis… Nors šiaip suvalkiečiai nešykštūs, jie tik taupūs. O aparatus, jei ką, jei ne atveš laiku, med. personalas pakeis, visi gi mokėsi dirbtinį kvėpavimą daryti, tai ir darys ligoniams, kol jie atsigaus arba patys išgrius. O išgriuvusiems kiti darys ir taip t.t. Grandinės gale pats Ministeris kažką gaivins. Įdomu tik tai ką. Geriausiai būtų, kad pats save. Na tada jo likimas, būtų jo paties rankose. Bet kodėl, už kokias nuodėmes mūsų likimas atsidūrė jo rankose? Na kaip visada Marijos žemėje valdžioje tie kas moka šnekėti ir nemoka dirbti. Čia prakeikimas toks ar palaima? Turbūt tai duotybė, neišvengiama duotybė.

Skaičiai, skaičiai, skaičiai… Kol kišenėse reagentų nebuvo, vien tik špygos, skaičiai buvo gražūs vienas, du, trys. Kai tik reagentų šiek tiek atsirado, jau dešimtys, o ryt šimtai ir tūkstančiai… Ir grožis visas dingsta. Ir nebeminimi jie pirmoje vietoje. Ir pasipuikuoti nėra kuo. Tuoj būsim, kaip visi viruso pagraužti, kaip Italija, Ispanija, Iranas. Na gal nebūsim, jei kokį kinietį pasisamdysim epidemijai suvaldyti, karantiną normalų įsivesti. Bet kur tau, – kepurė gi nukris…

Jau šiandien aišku, kad viruso nesugebėsim pažaboti. Teks persirgti. Anglija, Švedija pakėlė rankas iš karto ir net neketino rimtai priešintis jam, mintimis ir net garsiai atsisveikino su savo ilgaamžiais, silpnais, paliegusiais, gal kas, net dievams padėkojo, kad sumažės našta biudžetui. Bet, kai pasipylė grabai ir valdžios vyrams buvo paaiškinta, jog tai tik pradžia, kad jokių pajėgumų neužteks sergantiems pagelbėti ir sustabdyti sielų procesiją į dausas, jie suprato, kad į dausas keliaus ir jų populiarumas, bei galimybės būti valdžioje. Todėl tyliai, kad nepykdyti būsimų vėlių ar rinkėjų, čia jau neaišku ko labiau bijo, pradėta uždarinėti barus, pasilinksminimo įstaigas, atšaukiami masiniai renginiai. Panašiai, kaip pas mus tik be pompastikos, be karantino. Taip tikimasi sumažinti ligoninių apgultį ir išvengti staigaus piko, ištempiant jį laike. Tokiu būdu viliamasi, kad užteks turimų pajėgumų pagelbėti sunkiai sergantiems.

Aišku, visiems nepadėsi, bet ir neatrodysi taip tragiškai, kaip Italija, Ispanija ir per būsimus rinkimus galėsi girtis koks šaunuolis buvai ir kaip didvyriškai gelbėjai tautą. O tuo tarpu, geriausia vieta žemėje, pasislėpti nuo koronoviruso pasidarė visai nešventa Kinija. Tik bloga žinia ta, kad ten papulti neįmanoma.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.