SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Karantinas ir mus apnikę virusai

Saulius redaktorius

2020-03-18

Trečia karantino diena. Rašant šias eilutes, užregistruota 33 susirgimai, pasveikęs vienas. Bent jau Trakuose yra ir kruopų, ir tualetinio popieriaus, tiek įeinat, tiek išeinant iš parduotuvės galima dezinfekuoti rankas (kalbu apie „Norfą“). Nei parduotuvėje, nei vaistinėje eilių nemačiau. Atrodė, normali, niekuo nepasižyminti diena.

Bet užtenka atsidaryti lietuvišką internetą, ir supranti – Lietuvai galas. Apsikrėtę konservovirusu apsiputodami staugia, kad mūsų šalis jau taip nuvaldyta, taip nuvaldyta. Štai, jeigu vadžioje būtų JŲ Šventieji, būtų visai kas kita. Suprantu, žmonės ilgisi sumažintų pensijų, ir padidinto PVM, o juk dabar TOKIA PROGA. Ir juk tokios priemonės TIKRAI padėtų, net virusas pasimestų, tokių nesąmonių nesitikėdamas.

Kita grupė, amžinai nepatenkintų, atrodytų tik ir ieško blogybių. Kažkur negalėjo prisiskambinti – anarchija, teko pasienyje pastovėti eilėje – suirutė. Užkrėtęs negatyvizmo virusas verčia eiti per visus portalus ir pykti, pykti, pykti. Beje, šitie, negatyviai infekuotieji, dar ir nepakartojami pranašautojai, bulgarų Vanga tik liūdi kamputyje, pamačiusi, kaip pranašauja ŠITIE. Mūsų laukia ir ekonominė suirutė, nes juk skolintis ruošiasi per daug, ir užsikrės mūsų apie 2 mln, ir badas mūsų laukia, jeigu kažkokiu tai būdu išvengtume viruso. Žodžiu, paskaitai tokius, ir norisi apsisiausti į baltą paklodę ir eiti link kapų.

O tuo metu TIKROJE Lietuvoje, nenuilstamai dirba medikai. Be šiaip pasunkėjusių darbo sąlygų, jie turi iškęsti ir suisterikavusių tautiečių telefoninių skambučių antplūdį, visokių ten matulų šūkavimus, pasiųsti ant trijų raidžių visur lendančius žurnalistus… Nežiūrint to, medikai nenuilstamai dirba. Ir galiu tik padėkoti, gydytojams, med. seserims, slaugėms, visų ligoninių, visam personalui,- AČIŪ KAD JŪS SU MUMIS. Beje, medikų dėka įsteigtas internetinis konsultacinis centras, kiekvienas nerimaujantis dėl savo sveikatos, jį gali rasti ČIA.

Dirba ir Vyriausybė. Ir dirba PUIKIAI,- laiku paskelbtas karantinas, pargabenami „turistai“ (beje, išvykę, nepaisant įspėjimų), pranešimai apie karantiną platinami visur, tam pasitelktas ir mobilusis ryšys… Premjerą, kurį apsikrėtusieji aukščiau minėtais virusais vadina „Mentu“, matome visur, karščiausiuose taškuose. Mažinant eiles pasienyje, atidarytas dar vienas pasienio punktas. Ir tai per kelias dienas. Klaidelių yra, buvo ir bus. Tačiau ir čia, galiu tik palinkėti,- sveikatos ir sėkmės Premjerui ir visai vyriausybei.

Žinoma, kai kas nuvylė. Pirmiausia „draugiškieji lenkai“, aiškiai parodę, kad jie AUKŠČIAU, o va lietuviai tik antros rūšies piliečiai. Nors jau seniai susitaikiau su tuo, kad politikoje draugų nėra, yra tik interesai.

Bet svarbiausia, svarbiausia mes patys. Manau šį virusą mes išgyvensime, galų gale tai nėra labai jau ir sudėtinga izoliuotis ir pasisaugoti. Bet kaip bus su visais kitais virusais? Ar tapsime geresni, pakantesni, jautresni vienas kitam? Ar sugebėsime įsiklausyti į priešingą nuomonę? Galų gale ar suprasime, kad socialinę aplinką kuriame mes patys – ir galim ją sukilti, draugišką ir šiltą, o galime ir šaltą bei piktą? Matysime. Gal karantinas padės tapti žmogiškesniems, o gal pavers dar didesniais egocentristais. Bet kol kas, svarbu išgyventi.

Kantrybės, geros nuotaikos ir svarbiausia SVEIKATOS visiems.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Atsakymai į “Karantinas ir mus apnikę virusai”: 3

  1. Lina parašė:

    Ačiū… Medikams, tiems kas stovi pirmose gretose ir gelbsti mus realiai, o ne žodžiais. Ačiū jums už gerą straipsnį.

  2. Arvydas parašė:

    Vyriausybė padarė gal ir viską t. y. paskelbė karantiną. Bet jį paskelbė beveik visi per aplinkui. Jai priekaištų dėl to nėra. Tik ar tai kas dabar yra, yra karantinas? SAM nepasirūpino reagentais laiku, nepasirūpinta personalu, kuris imtų mėginius. Nepasirūpinta, kad laboratorijos Kaune, Klaipėdoje pradėtų tyrimus. Trūksta žmonių darbui su infekuotais, jų desperatiškai ieškoma. Kalbinami, net studentai. Bloga epidemijos suvaldymo strategija ir taktika sąlygoja, kad tie patys gydytojai kenčia pirmiausiai. Ko vertas įsakymas neleidžiantis tirti tų kurie nebuvo išvykę? Nenupirkti savalaikiai reagentai laboratorijoms sąlygoja, kad tyrimų bazę niekaip negalima išplėsti. Buvo mat nepagalvota… Kam galvos ant pečių? Visiškas SAM fiasko. 

  3. Vytenis>Arvydui parašė:

    Prisipirkti reagentu, kaukiu dar visko prisipirkti ir tureti,- o gal prireiks. O jeigu neprireiks, aisku vel veryga bus kaltas, kam pirko. Zodziu, jis geras nebus, kadangi visu tokie isitikinimai. Turim jodo tableciu uz tai, koncervai priprase. Tomis tabletemis tuos galima ir gydyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.