SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Iškreiptame, bet labai teisiškame pasaulyje

Saulius redaktorius

2020-03-13
feminizzmas

Kažkas atšventė, o kažkas „atpyko“ Moters dieną. Tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas, ir ne man tai vertinti. Žymiai įdomesnė tą dieną, man pasirodė, nuomonės formuotojų,- didžiųjų lietuviškų žiniasklaidos priemonių,- reakcija. Stebėjau ją, ir jaučiausi keistai.

Pasijutau, tarsi būčiau atsidūręs iškreiptame pasaulyje. Pasaulyje, kur žmonės neturi lyčių, kur svarbiausios kažkokios mistinės teisės, kurių, kažkokiu tai mistiniu būdu, vyrai įgavo daugiau, nei moterys. Pasijutau pasaulyje, kuriame negalima sakyti moteriai,- „aš Tave myliu“, o reikia sakyti, maždaug taip,- „Nors ir suprantu mūsų ir visų kitų lygiavertiškumą ir lygiateisiškumą, bet išskyriau tave iš kitų tokių pat lygiavertiškų ir lygiateisiškų asmenybių tarpo“.

Šią dieną, mūsų visada teisingos ir neklystančios medijos (ir jai prijaučiančių dėka), pasijutau šlykščiu seksistu, pavojingu smurtautoju, bjauriu išnaudotoju, ir atrodė, dar truputėlis, ir sutiksiu, kad mane uždarytų į narvą. Pro mano eis narvą nuostabūs, suliberalėją žmonės, rodys į mane pirštu ir aiškins savo vaikams,- „o tokie monstrai gyveno pasaulyje, prieš liberalseksualią revoliuciją“.

Ir kaip gi aš nusiritau iki tokios baisios padėties, teks papasakoti, nes kitaip, ateinančioji „lygiateisė ir vienoda karta“ taip ir nesupras, kaip lengva virsti tokiu, kaip aš.

Pirmiausia, visada buvau mokomas (kaip paaiškėjo, neteisingai) gerbti moterį,- atidarius duris, leisti praeiti ją pirmą; patarnauti moteriai prie stalo; padėti apsirengti; paklausti ar nereikia kažkokios pagalbos… Beje, tai nebuvo nei seksizmas, nei „lytinis priekabiavimas“, nei kažkas dar baisiau. Ir man net į galvą nešovė, kad šie paprasti dalykai, pasirodo ŽIAURIAI ŽEIDŽIA moteriškumą, atsiprašau, žmogiškumą.

Pasirodo, tai kad aš atidarau moteriai duris, jokiu būdu nereiškia, kad ją gerbiu. Netgi priešingai. Šiuo, gyvulišku, seksistiniu savo poelgiu, aš moterį tik žeminu, nes Didūs Liberalieji Protai išsamprotavo, kad taip aš tarsi parodau,- Moteris silpnesnė ir pati durų atsidaryti nepajėgs. Tik dabar supratau, kodėl žemesnio rango pareigūnai atidaro duris (automobilių ar kabinetų) Šalių Vadovams. Juk remiantis ta pačia logika, šalių vadovus, jie laiko per kvailais, kad šie susitvarkytų su tokiu sudėtingu architektūriniu šedevru, kaip durys.

Maža to, garbieji liberalieji ateinančios kartos atstovai, aš moterims sakydavau komplimentus. Suprantu, koks baisus buvau seksistas ir lytinis priekabiautojas. Turiu tam tik menkutį pasiteisinimą. Sakydamas moterims pagyrimus, juos sakydavau nuoširdžiai, jeigu Moteris man atrodydavo graži – tai ir pasakydavau, jeigu kažkuo pradžiugindavo mane, tai parodydavau, jeigu pasakydavo pavykusiai ir sąmojingai, nusijuokdavau ir pagirdavau. Ir net minties nebuvo, kad čia,- seksualiniai siekiai. Bet jūs ponai, be abejonės geriau žinote, ką aš galvodavau,- ne be reikalų ir vadinatės didžiu Liberalų vardu. Tad nusidėjęs, aš garbieji, labai nusidėjęs.

Tik va žinote, garbieji liberalieji, dėl savo atsilikimo, man nepatinka Pasaulis, kurį sukursite. Tas, kuriame nebus lyčių, kur visi bus vienodi. Tiesa, Jūs dėl to dar nesusitarėte, ir gal bus priešingai – 120 ar 1200 lyčių. Bet Jūs protingi, Jūs sutarsite. O aš liksiu savame narve, ir pro šalį plauks VIENODI, belyčiai žmonės. Arba tūkstančialyčiai. Beje, po kažkie laiko, gal ir jūs suvoksite, kad IŠ TIESŲ, narve tai Jūs. Bet apie tai vėliau.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Atsakymai į “Iškreiptame, bet labai teisiškame pasaulyje”: 5

 1. giedrius bruzas parašė:

  super…ploju..bravo

 2. Daiva parašė:

  Jėga!!!

 3. Laima parašė:

  Pritariu. Taikliai ir iš esmės. 

 4. Dalia parašė:

  Jūs, kaip visada ,labai paprastai ir gražiai aprašėt ,tai kas dar  kliūva ir tikiuosi ,kad ateityje rūpės ,normaliai ,su normaliomis  pažiūromis į lytiškumą visuomenės daliai. Ačiū ,kad dar tokių ,,dinozaurų" kaip jūs mūsų visuomenėje dar yra.

 5. Nerijus parašė:

  Pasirodo, dar ne visi išprotėjo…;) Respect!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.