SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Koronavirusas (pildoma)

Saulius redaktorius

2020-02-25

2019 metų pabaigoje Kinijos Hubei provincijoje buvo užfiksuotas virusinės pneumonijos protrūkis. Iki Naujųjų metų provincijoje ir iš jo ribų, susirgusiųjų skaičius viršijo šimtą. Epidemijos sukėlėjas virusas 2019-nCoV (koronavirusas), ligos klasifikacija COVID-2019.

Pradžioje įtarta, kad 2019-nCoV, šikšnosparnių ir gyvačių virusų hibridas, perduotas žmogui per kitus gyvūnus – tarpininkus – išgyvenusius po gyvatės įkandimo. Vėliau šios teorijos atsisakyta. Dabar teigiama, kad koronaviruso pernešėjas – šikšnosparnis. Šikšnosparniai, beje yra ir Artimųjų Rytų respiratorinio sindromo, kurį sukelia virusas MERS-CoV, pernešėjai. Šios epidemijos kilo 2012 metais, 2015 metais – pasikartojo.

Sausio 20 dieną, užsikrėtus 14 medicinos personalo darbuotojų, patvirtinta, kad koronavirusas perduodamas žmogaus žmogui. Beje, tą pačią sausio 20 dieną paskelbtas ir pirmas pasveikimo nuo minėtos infekcijos atvejis.

Remiantis JAV mokslininkų statistika, didžiausias užsikrėtusių skaičius,- 49-56 metų žmonės. Tarp užsikrėtusiųjų labai mažai vaikų. Nors, bent jau vienas atvejis, kai koronovirusas yra diagnozuotas naujagimiui – yra. Liga diagnozuota praėjus 30 valandų nuo gimimo, kaip vaikiukas užsikrėtė,- dar iki gimimo, ar jau po jo,- neaišku. Motina buvo infekuota.

Apie vakcinos sukūrimą paskelbė Hongkongo mokslininkai, taip pat apie tai yra paskelbę Kinijos, JAV, Prancūzjos ir Australijos medikai. Tačiau, klinikiniais bandymais jos dar nepatvirtintos. Tad kol kas rekomenduojamas tik įprastinis būdas saugotis nuo virusinių susirgimų,- plauti rankas, vengti kontakto su sergančiais, masinių susibūrimo vietų, dėvėti kaukes.

Šiuo metu taikomas gydymas – simptominis. Straipsnio parašymo (02.25) dieną, infekuotų koronaviruso skaičius 80.346 (iš jų 77.660 Hubei), mirė – 2.705 (iš jų 2.563 Hubei). Ligos paplitimą geografiškai, taip pat užsikrėtusių, išgijusių skaičių galite stebėti čia.

 

Lietuvoje straipsnio parašymo dieną (02.25) pasitvirtinusių ligos atvejų nebuvo. Tikrinami žmonės grįžtantys ne tik iš Kinijos, bet ir iš Italijos (joje užregistruoti 270 ligos atvejų), oro uostose įrengti termovizoriai. Grįžus iš pavojingų vietovių, gyventojai ir vaikams siūlome kurį laiką likti namuose. Mokiniams sudaromas sąlygos tuo metu tęsti mokslus nuotoliniu būdu.

 

(papildyta 02.28)

Pirmasis koronoviruso infekcijos atvejis užfiksuotas  ir Lietuvoje. Bolonijoje keliavusi moteris buvo patalpinta į Šiaulių ligoninę. Tai pat stebimi 12 su ja kontaktavusių asmenų.

Gaila, bet nemažai pasiduoda kvailos panikos priepuoliams. „Šluojamos“ parduotuvių lentynos, vienas vilnietis, įtaręs infekciją savo žmoną užrakino vonios kambaryje. Žinoma, prarasti budrumo nereikia, bet iškvailėti iš baimės tuo labiau nebūtina.

Tuo metu Kinija informuoja, kad išgydytų ir išrašytų skaičius keletą dienų viršija naujai susirgusiųjų skaičių. Ko gero, tai pirmasis signalas rodantis, kad epidemija senka. Pirmosios optimistinės žinios.

Papildyta (03.11) Nustatyti dar du koronoviruso infekcijos atvejai Lietuvoje. Tai kauniečių pora, slidinėjusi Italijoje. Tiek vyro, tiek moters būklė apibūdinama, kaip patenkinama, jie izoliuoti Kauno klinikose.

Straipsnis bus nuolat atnaujinamas.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Įrašo “Koronavirusas (pildoma)” komentarų : 1

  1. Arvydas parašė:

    Na yra dar viena teorija, kaip atsirado koronovirusas. Dar 2015m. buvo straipsniu moksliniuose leidiniuose apie eksperimentus su koronovirusu. Buvo keliamas tokių tyrimų etiškumo klausimas. Kanadoje iš biologinės laboratorijos buvo išmesti vyras ir žmona mokslininkai, profesoriai, nes juos pagavo vagiant biomedžiagą. Uhano mieste yra biologinė laboratorija. Ar ten buvo atliekami tokio tipo eksperimentai sunku pasakyti, nes šiuo metu ji uždaryta. Bet prasidėjus viruso epidemijai ji dar spėjo paskelbti šio koronoviruso genomą. Kas yra labai jau keistai operatyvu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.