SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Košmaras Amerikoje tęsiasi. Kita Pusė (II)

Arvydas Ugenskis

2020-06-17

Kaip ir pirmame straipsnyje – Košmaras Amerikoje. Kita Pusė. tęsiu ten vykstančių įvykių apžvalgą, pasikliaudamas tomis žiniomis, kurias pateikia prezidento Trampo šalininkai – respublikonai. Kodėl respublikonai? O todėl, kad demokratų partijos informacija persisunkusi ne tik visa mūsų oficialioji spauda, bet ir kiek daugiau svorio turintys spaudos leidiniai. Akivaizdžiai matosi jų neįgalumas objektyviai nušviesti ten vykstančius įvykius. Tai ką mes stebime socialiniuose tinkluose, kokius matome iš ten atkeliaujančius vaizdus, stipriai disonuoja su juose esama tyla. Nors reikia pasakyti, kad socialiniai tinklai taip pat nėra šventi ir turi „filtrus“. Todėl drastiškos scenos juose, kaip pavyzdžiui prievartaujamos merginos klauptis ir bučiuoti negrams batus, tiesiog šalinamos, kaip melagingos. Arba prie paskelbtos žinutės prilipdomas lipdukas, kuris reiškia, kad ši žinutė melaginga. Twiteris taip „užsirovė“ ant Trampo, kuriam nepatiko jo žinučių toks vertinimas ir tai greitai virto įstatymu, draudžiančiu cenzūrą socialiniuose tinkluose. Jiems dabar bus taikomi tie patys įstatymai, kaip ir kitiems spaudos organams. Todėl Amerikoje cenzūra socialiniuose tinkluose uždrausta, labai gaila, kad ne visame pasaulyje.

Tiems, kurie neskaitė mano pirmojo straipsnio šia tema, patarčiau jį perskaityti. Nors informacija jame šviežumu ir neblizga, kaip beje ir šiame, bet be jo sunku bus susivokti, kokiame fone visa tai vyksta. Šiuo atveju tikiuosi skaitytojui yra svarbiau patirti, kaip įvykius traktuoja „kita pusė“, o ne jų operatyvumas. Norėdamas būti korektiškas, turiu pasakyti, kad informacijos gausa verčia būti lakonišku, todėl įvykiai aprašomi glaustai išlaikant tik juose esamą pagrindinę mintį.

Pradedam:

Sietlas

Protestai, o kartu ir riaušės po truputi rimsta. Po „recidyvisto“(nužudytojo Floido) pavežiojimo prabangiame grabe po Ameriką, įtampos spiralė atsileidžia. Ir tai visiškai neparanku demokratams. Todėl isteriją bandoma sukelti vėl ir bet kokiu atveju. O progų, kai aplinkui tiek smurto, atsiranda kone kiekvieną dieną. Atlantoje vėl nušautas, siautėjęs neblaivus negras. Kuris pasipriešino policijai, atėmė iš pareigūno elektrosšokerį (elektros šoką sukeliantį pistoletą), bet nespėjo jo panaudoti… Ir vėl viskas ten užvirė. Sietle, kurio meras demokratas, kaip ir valstijos gubernatorius, negrų gauja – „Juodosios Panteros“ užėmė miesto centrą, keturis – šešis jo kvartalus. Ten jie įvedinėja savo tvarką, apiplėšinėja verslą, dalina užgrobtą turtą, kaip kokie Tadai Blindos ar Robinhudai. Negana to jie reikalauja paleisti policiją Vašingtono valstijoje. Praktiškai jie sukūrė mini valstybę valstybėje ir nori, kad niekas nesikištų į jų reikalus, tuo tarpu patys nesiliauja kelti reikalavimus kitiems. Jie atvirai deklaruoja, kad yra ne Amerikos piliečiai. Tuo tarpu iš amerikiečių reikalauja, kad visus valstijoje policijai skiriamus pinigus pervestų jiems. Na ir absurdo viršūnė – jų reikalavimas, kad „Amazon“ pervestų jiems pusę savo pelno. Manoma, kad liberalūs milijardieriai tuoj pradės jiems siųsti maistą, gėrimus ir marihuaną dar ir vardinius laikrodžius už jų nuopelnus prieš tarptautinį „internacionalą“. Kaip tai yra priimta pas socialistus, komunistus ir fašistus. Tuo tarpu Trampas pareiškė, kad jei Sietlo žmonėms grės pavojus jis įves ten kariuomenę. Nors be miesto mero ir gubernatoriaus prašymo, toks veiksmas būtų adekvatus konstitucijos sulaužymui. Savaime aišku įvykiai Sietle „didžiosios spaudos“ kukliai nutylimi.

Mineapolis.

Miesto valdžia priėmė… priėmė, demonstrantų spaudžiama, vienbalsiai, sprendimą paleisti policijos departamentą. Į klausimą kas kovos su nusikalstamumu, atsakymas iš absurdo serijos… – kovai bus pasitelkta meilė, susikabinimas rankomis, gerumas. Jie kalba apie naujos visuomenės sukūrimą apie draugovininkus ir kitus, tik jiems vieniems suprantamus dalykus. Kuriuos paprastas žmogus kitaip, kaip nesąmonėmis pavadinti negali. Mineapolis ir visa valstija Minesota pasmerkta tapti lengvu grobiu nusikalstamoms gaujoms. Greitai sureagavo transporto kompanijos, kurios pareiškė, kad draudimas tų transporto priemonių, kurios dirbs toje valstijoje stipriai išaugs jei apskritai bus norinčių ten dirbti. Policijos pareigūnams demokratų valdomose valstijose, tiesiog surišamos rankos, neišduodamos spec. priemonės, amunicija, draudžiama naudoti prieš demonstrantus kovos veiksmus. Pasekmės liūdnos: žmonės metą darbą policijoje, labiausiai bėgama iš spec. padalinių. Neatsilieka ir eiliniai pareigūnai. Vieno policijos skyriaus vadovė moteris perdavė savo įgaliojimus kolegei, negrų rasės atstovei ir išėjo iš darbo. Ir šis procesas įgauna pagreitį. Juo labiau, kad būti policininku Amerikoje pasidarė labai pavojinga.

Kaip kaitinama atmosfera?

Padėtis rimsta ir tai yra blogai, blogai demokratams, blogai jų viršūnėms, kaip pavyzdžiui Hilari Klinton, kuri tuoj pradės varstyti teismų duris, o iš paskos ir visa likusi partijos grietinėlė. Todėl spėjama, kad pas juos yra dar ne vienas „rankovėje“ paslėptas scenarijus, kaip įkaitinti atmosferą Amerikoje ir nustumti Trampą nuo valdžios. Šiuo metu pradėta šaudyti į policininkus iš pravažiuojančių mašinų. Taip jie provokuojami vytis, šaudyti ir galimai kažką, jei nenukauti tai sužeisti. Ir visa tai tik tam, kad vėl žmonės išeitų į gatves, vėl vyktų plėšimai ir teroras. O teroras suveikia. Saugodami savo verslą ir norėdami išvengti nuostoliu, paprasčiausiai nenorėdami būti apiplėšti ir sunaikinti, verslininkai ima deklaruoti palankumą protestuotojams. Taip padarė jau Uber pavežėjų savininkas, o Star Baks – kavinių tinklas, net paskelbė, kad pagamins puodelius su Floido atvaizdu. Verslas pasiduoda terorui… Kaip beje pasiduoda ir valstybiniai tarnautojai, kuriems atlyginimas, užimamos pozicijos tuose valstijose, garantuotas gerbūvis svarbiau už moralinius įsitikinimus. Ir tai kas ten vyksta primena ką tik nori, tik ne laisvą Ameriką. Policijos rankos surištos verslas bijo, tarnautojai taip pat. Kada visa tai baigsis? Tuoj pat, – atsako policijos pareigūnai, jei tik leisit jiems veikti. Visi vandalai, plėšikai bus išgaudyti, o riaušių organizatoriai padėti ant lėkštutės.

Perspektyvos respublikonų akimis.

Respublikonai tiki į Amerikos žmonių sveiką nuovoką ir neabejoja, kad Trampas laimės rinkimus. Nežiūrint CNN skelbiamų apklausos rezultatų, pagal kuriuos jis atsilieka nuo Baideno 15procentų. Jie mano, kad šie ir kiti oficiozų skelbiami rezultatai neatitinka tikrovės. Ir tam turi pagrindą. Juos pasiekė žinia, kad demokratai karštligiškai ieško savo kuoktelėjusiam senukui Baidenui pamainą, nes patys nebetiki jo pergale. Ieškoma moteris negrų rasės. Laiko labai nedaug, todėl vargiai ar jiems tai pavyks. Respublikonai tiki, kad jei kas juos pakviestų į gatves, kas nors tai suorganizuotų, tai Amerikos gatvės staigiai būtų išvalytos nuo riaušininkų. Jiems nerimą kelia ne apsvaigusių nuo nebaudžiamumo negrų gaujų siautėjimas miestuose, bet tūkstančiais, organizuotai einančių atsiklaupti, kairuoliško jaunimo įsitraukimas į šalyje vykstančius procesus. Beje jie pateikia nepriklausomų apklausų duomenis, liečiančius negrų bendruomenę. Pasirodo pagal juos, Trampo populiarumas bendruomenėje išaugo nuo 8proc. iki 40proc. Ir jei tai išsilaikys iki rinkimų, tai demokratų laukia visiškas fiasko per rinkimus. Nes ši bendruomenė yra vienas pagrindinių jos ramsčių. Kalbama, kad partija gali, net išnykti iš politinio žemėlapio.

P.S. Bus daugiau.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.