SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Sėti baimę

Saulius redaktorius

2021-03-09

Ko gero, žiniasklaidą pavadinę „baimės prekeiviais“ nelabai suklysime. O epidemija,- tiesiog nuostabus laikas šiai prekybai. Tuo labiau ir prekė nauja. „Ligoninėse netelpa ligoniai“, „teks rinktis ką gelbėti“, „Jau nebespėjami laidoti numirėliai“,- tik kelios „prekės“, iš milžiniško „pandeminės kolekcijos“ asortimento.

Tačiau ši prekė jau pradeda pabosti. Tad vėl reiks prisiminti senas, įprastas, bet patikimas, nes „visi tai žino“. Tad netrukus mus vėl gąsdins rusais, baltarusiškos AE sprogimu, ir žinoma, žinoma, baisiausiu iš baisiausių „globaliniu atšilimu“.

Olandija po vandeniu, Londonas – užtvindytas, gražiausi pajūrio kurortai nusiaubti nematytų potvynių ir didelio vandens lygio pakilimo… Tokias baisias pasakas mums seka klimato atšilimo fanatai. Tiesa, tiesa, visa ką aprašiau jau TURĖJO BŪTI. Pagal JUOS palaikančių mokslininkų pranašystes, mes jau seniai turėjome būti po vandeniu. Bet… kažkodėl pranašystės neišsipildė. Pasaulio pabaiga buvo atidėta,- ne pirmą ir ne paskutinį kartą. Eilinė gąsdinanti teorija eilinį kartą nepasitvirtino. Priminsiu, kad 2000 metais buvo sunaikinti visi žemės kompiuteriai, nepamenu, prieš tai ar po to į Žemę trenkėsi kažkokia kometa, ir tai tuo baisiu laikmečiu, kai visus mus puolė afrikinės bitės-žudikės ir bandė įtraukti ozono skylė…. Apie smulkesnes Žemę sunaikinusias nelaimes tik patylėsiu.

Bet tai praeityje. Dabar mūsų laukia globalus atšilimas, ledynų ištirpimas, išnyksiančios gyvūnų rūšys, ekstremalūs klimato pokyčiai, dirvožemio derlingumo sumažėjimas, taigi badas, o ir kitos baisybės. Ir visai tai, nes daugėja anglies dvideginio,- mokslininkai (žalios krypties, ir žaliųjų finansuojami) jums rodys grafikus, kaip to vargano anglies oksido kiekio kreivė šauna į viršų. Tai, be abejonės, tiesa. Tačiau, rodydami grafikus, „PAMIRŠ“ pridurti, kad to vargano dioksido atmosferoje tik… 0,034%, ir jo padidėjimas (atmosferos mastu) apie 60 dalelių vienam milijonui. Kalbant vaizdžiai, tai vienas lašas tonoje vandens, arba pieštuku nubrėžta linija stadione. Beje, labai aštriai nudrožtu pieštuku. Tad jeigu jūs įsivaizduojate, kad kažkokios tai medžiagos lašas tonoje vandens gali iš esmės pakeisti vandens savybes,- jums kelias tik vienas,- prie žaliųjų fanatikų.

Bet juk klimatas šyla,- sakysite. Ir tai, KO GERO, tiesa. O jeigu kalbėti TIKSLIAI, per šimtmetį oro temperatūra pakilo… laipsnio dalimi. Įdomu, kad tą laipsnio dalį kai kas vadina katastrofa,- bet tai jau palikime psichiatrams. Nes žymiai įdomiau kita.

Yra toks dalykas, kaip „urbanizacinis atšilimas“. Nustatyta, kad MIESTUOSE temperatūra priklauso nuo gyventojų skaičiaus. Kuo daugiau gyventojų, tuo daugiau betono, asfalto, stiklo. Šie dariniai kaupia šilumą, ir… miestams didėjant, juose vidutinė temperatūra auga. Per šimtą penkiasdešimt metų vidutinė temperatūra Niujorke išaugo 5 laipsniais. Sutikite, tai rimtas dydis palyginus su laipsnio dalimi. Beje, gyventojų mieste per tą laikotarpį padaugėjo 60 kartų. Ir žinoma, tegul kiek mažiau kartų, padaugėjo betono, asfalto ir t.t. Žinant tai, turbūt lengviau atsakyti, KODĖL Niujorko temperatūra didėja? Ir didėja greičiau, negu kokio Balbieriškio. Ar dar atsiras įrodinėjančių, kad ir didelių miestų temperatūrą veikia nelemtas anglies dioksidas, ir beje, kodėl tik didmiesčių, ir tiktų, kuriuose daugėja gyventojų? Juk jeigu globalu, tai globalu – turi būti VISUR apylygiai. Beje, iš to ir paskutinis, įdomus klausimas, o oro temperatūra kur matuojama,- didmiesčiuose ar balbieriškiuose? Verta pamąstyti, ar ne?

Natūralus klausimas,- o kodėl ši teorija, turinti tiek trūkumų ir daug ko nepaaiškinanti vis tik tokia populiari? Ir čia įsikiša NAUDA. Ji naudinga,- mokslininkams, nes jų darbus finansuoja turtingi žaliukų judėjimai. Žaliesiems, nes ji renka daugiau aukų gąsdindama atšilimais ir dvideginio didėjimo. Verslininkai irgi tampa „žalesni“,- „neteršk gamtos senu automobiliu, pirk naują, – ekologiškesnį“. „Pirk naują“,- verslui visada naudinga. Teorija naudinga vyriausybėms, nes jos gali apkrauti saviškius „žaliaisiais“ mokesčiais. Naudinga ir žiniasklaidai, gąsdinimai gerai skaitomi, o ir pinigėlių „žaliosios“ organizacijos negaili. Nenaudinga tai, tik paprastiems žmonėms,- bet kam šie rūpi?

Prigąsdintas paprastas pilietis lengviau mokės absoliučiai nepaaiškinamą „taršos mokestį“ už savo seną automobiliuką, nesusimąstydamas UŽ KĄ jis šiuo mokesčiu baudžiamas. Juk net politikai suvokia, kad jis neperka naujos transporto priemonės, ne todėl, kad nori teršti gamtą. Jis tiesiog NETURI UŽ KĄ. Bet neturi, tai mokėk, tokia žaliųjų politinių monstrų logika. Maža to, kad dėl „globalinio atšilimo“ teorijos patvirtinimo, mes naudojamės dulkių siurbliais, kurie dėl sumažinto galingumo, nesiurbia, elektriniai arbatinukai užverda po pusvalandžio… Kvailos aukos, tik kad įtikti kvailokos teorijos šalininkams.

Tuo jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad klimatas nesikeičia. Jis keičiasi, beje, keitėsi ir anksčiau, keisis ir vėliau. Tik žmogus, mažas vabaliukas Žemės mastu, kažin ar gali rimtai įtakoti jo kaitą. Už tai gali sunešti milijardus kovotojams „už šaltą klimatą“, tokiems, kaip E.Muskas. Todėl mes ir gąsdinami, žiniasklaidos, politikų ir visokio plauko žaliųjų. Gąsdinami, nes tai jiems naudinga. Tai ir bijokime. Dėl jų naudos.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.