SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Euras

Saulius redaktorius

2020-01-28

Trumpa įžanga. Tą nuostabią dieną, kai Lietuva prarado savo valiutą manęs joje nebuvo. Šis straipsniukas rašytas maždaug du mėnesiai prieš tą DIDĮ ĮVYKĮ. Kažkur patalpinau, išjuokė, kad taip niekada nebus. Ir ŽINOMA, nebus, čia gi viskas tik autoriaus fantazijos, su tikrove neturinčios nieko bendro.

***

Taigi, klausytojai, kaip jūs turbūt žinote, beliko nepilni du mėnesiai iki iškilmingos, istorinės mūsų šaliai dienos, mūsų litas išnyks, kaip dūmas, ir mes turėsime puikų, gerą pinigą eurą, nuo ko visiems bus tik geriau. Apie tai pakalbėti ir užsukau į jūsų puikų miestelį (na, bet ir užkampis, jūs kelius nors kada tvarkote, o tai džipas sėda). Taigi…

Ne, močiute, „euras“ nuo žodžio „Europa“, o ne nuo rusiško žodžio „ievreij“, nepainiokite. Močiute, referendumo taip pat nebus. Neturi „Maxima“ miltelių ir alaus su besibaigiančiu galiojimu. Taip, kad su senaisiais milteliais plaukitės ir Europos Sąjungos ir euro gėrius. Viskas, galiu tęsti?

Įvedus eurą visiems pasidarys tik geriau. Žmonės iš to net ir uždirbs. Močiute, ir vėl? Žmonės uždirbs, ŽMONĖS,- ministrai, seimo nariai, bankininkai, o apie jus nekalbama. Irgi mat žmonės atsirado… Kaip sakiau bus geriau… Ech pertraukinėja, sunku čia pas jus, ir dar keliai tokie. Taigi, va tarkim, jūs sugalvojote važiuoti į Paryžių. Ir jums nereikia keisti pinigų. Matote, jūs savo kaime galite jau jaustis kaip Paryžiuje, pinigai tie patys, kainos, gal net aukštesnės…. Oi, atsiprašau.

Nebijokite kainų, jos nesikeis. Jeigu kas brangs, tai nežymiai, ir Lietuvos Bankas su vyriausybe, seimu ir prezidentūra jau išsprendė šią problemą. Tai labai paprasta. Juk daug kas ir pigs. Va, aš turiu ilgą sąrašą,- taigi pigs,- fortepijonai, prabangūs automobiliai, privatūs lėktuvai… Yra ir maisto prekių, žinoma yra,- va,- juodoji ikra, karališkosios austrės. Matote, kaip viskas gerai. Tarkim perkate kepaliuką duonos, kuri pabrango, prie jos dar paimate fortepijoną ir išleidžiate tiek pat. O jūs bijojote.

Ir tai tik pirmus tris mėnesius. Paskui kainos susilygins,- kiek buvo litais, tiek bus eurais. Na, ten eurais keliais centais brangiau, tai juk ne esmė tie centai. Močiute, pensijos ir algos bus, kaip numatyta, pagal kursą,- trys su puse prie vieno. O kaip Jūs norėjote? Euras juk aukščiau. Ne, močiute, kainoms – ne aukščiau, algoms – aukščiau, tai mūsų bankininkai įrodė.

Močiute, kiek turėsite, tiek pakeisime. Ar jau tiek daug turite? Va, va ir sakau, pakeisime. Tie kas daug turi jau seniai pasikeitę į šveicariškus frankus ir laiko Šveicarijos bankuose, o jūs čia su tokiom sumelėm. Aišku pakeis. Matote, kaip viskas puiku. Jau jaučiatės kaip Paryžiuje. Ak jūs net į Palangą neturite už ką nuvažiuoti? Pradžiuginsiu, Palangoje irgi bus euras. Va kaip gerai.

O bendrai, ir ko jums pergyventi? Turite daug litų? Neturite. Tai va ir eurų neturėsite. Viskas bus kaip buvę. Dėkui, kad išklausėte, džiaukitės euru.

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.