SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Šakalai mintantys melu

Saulius redaktorius

2021-05-25

Aš pamenu, kaip pertvarkos laikais dalindavomės spaudą. Ir daugelis pokalbių prasidėdavo,- „o Tu šitą skaitei, o šitą?“ O prasidėjus Sąjūdžiui? „Atgimimas“ eidavo iš rankų į rankas. Taip pat respublikonų laikraštis (dabar neatmenu pavadinimo), vėliau „Respublika“… Kas įvyko dabar? Persisotinome? Netikiu. Geri straipsniai ir dabar skaitomi ir aptarinėjami. Deja, jų pasitaiko į mėnesį pora. O daugiau?

Vakar, rašydamas straipsnį apie Baltarusiją, jau negalėjau remtis oficiozais,- „delfi“, LRT, „15 min“. Juk jeigu jie meluoja apie „Šeimos maršą“, nėra jokios tikimybės, kad jie nemeluos kitur. O MELU remtis juk negalime.

Teisingos, nešališkos informacijos jau nerasime. Eterį ir stambiuosius portalus užėmė propagandinės mašinos sraigteliai, plunksnos šakalai įsisavinę tik vieną „žurnalistinę išmintį“,- „viena partija – viena tiesa“. Šie „nuomonės formuotojai“ įsitaisę LRT, Delfi, 15min, daugelio TV kabinetuose, nori visiems įbrukti tą „vienintelę galimą tiesą“,- gėris TS LKD ir visa valdanti koalicija, ir dar nevyriausybinė organizacija LGBT. Visa kita – blogis. O tie, kas prieš minėtą „gėrį“ – didelis blogis. Etikečių klijavimas, leksika artima necenzūrinei, atviras kitaip mąstančių niekinimas ir tyčiojimasis, atviras melas – dabartinės „oficialios“ žiniasklaidos veidas. Matėme tai ir seniau, bet prieš ir po „Šeimos maršo“, visa tai taip ryškiai išplaukė į paviršių, kad tuo įsitikino didžioji dauguma. Oficiozai, – Jūs pasiekėte dugną, dar nejaučiate? Tuoj pajausite, nes žiūrovų ir skaitytojų srautai kris, o gal jau krito, tik tylite, ir vėl meluojate, kaip esate įpratę?

Taigi, kaip buvo vadinamas „Šeimų maršas“, visokiuose aukščiau mano išvardintose srutų duobėse? „Neapykantos maršas“, „idiotų žygis“, „piktųjų maršas“, „homofobų ir antivakserių sueiga“… galima tęsti ir tęsti. Visa tai vyko dar prieš jam įvykstant, oficiozams VYKDANT, iš AUKŠTO nuleistą užduotį,- sužlugdyti. Sakysite,- ne, jokio nurodymo nebuvo. Čia tik žurnalistų nuomonė??? Visų vienoda??? Įdomu.

Žinoma, pavadinimais neapsiribota, jau mums tiek priklijuota etikečių, kad naujos nelimpa, tiesiog vietos nėra. Tada prasideda atviras „Maršo“ organizatorių šmeižimas. Žurnalistikos žiurkės puola į archyvus, ieškoti medžiagos, kur kokį anekdotą Orlauskas papasakojo. Arba kas iš dalyvių buvo atsidūręs teismo salėje. Beje, visai nesvarbu, jis ten buvo nuteistas ar išteisintas, parašyti „teistas“ ir ramu. Tik priminsiu, klaviatūrų hienos, kad Jūsų tokioje mylimoje (kaip pagrindinio maitintojo nemylėsi) partijoje irgi yra bent vienas „teistas“. Žinoma, „teistas“ ne juridine prasme, bet… dalyvavęs nagrinėjant savo baudžiamąją bylą. Bet apie tai tylite? Kaip ir apie tai, kad netgi viena koalicijos partnerė, teisiama kaip partija. Tiesa, apie tai viena „delfio“ žurnalistė rašė… tik kažkaip senokai aš jos tame „delfyje“ nematau. Bet, tai žinoma, sutapimas.

O koks Jums džiaugsmas buvo, kaip „Maršo“ prisišliejo partijos. Juk čia blogos partijos, ne šventoji TS-LKD, tad apie jas Jūs jau turite medžiagos. Daug šiukšlyno aplandžiojote, daug svetimų skudurų perrinkote, bet suradote, pasidėjote. Ir… ta diena išaušo, galima panaudoti. Tik, štai pamiršote, kad ne partijos tą mitingą organizavo… Bet tiks, Jūsų jau menkėjančiais, bet nelabai išrankiai auditorijai, tiksliau išrankiai, kuo labiau smirda, tuo jiems geriau. Ir prasidėjo,- Uspaskichas, Karbauskis, ir, o siaube, Paksas… Tiesa, su argumentais, o kuo ŠIE tokie jau blogesni už dabar valdančius puspročius, Jums prastokai. Bet Jus skaitančiai „liaudžiai“ argumentų ir nereikia, svarbu kad smirdėtų

Jau po „Maršo“ triūsėte toliau, žinoma „tiesos“ labui, kas ir suabejotų. „Iš lubų“ nutrenkėte dalyvių skaičių, žinoma, į „maršo“ reikalus įpainiojote Kremlių. Taip, taip, iš mūsų šlovingosios LRT mes sužinojome, kad pasirodo, Putinas tą „maršą“ organizavo, Orlauskas tik verkia kamputyje… Aišku, kelioliktąjį ar keliasdešimtąjį kartą dalyvius apšaukėte,- atsilikusiais, homofobiškais, tamsiais kaimiečiais… Vienas veikėjas išmąstė net tokius absurdus, kad vėliavos „Marše“ buvo naudotos neteisėtai (perskaitęs šį kūrinį, net ieškojau, gal „žolę“ rūkyti jau leido, pasirodo, dar ne, autorius, ko gero, nelegalios prisirūkęs rašė…)

Gal gana. Pasirodėte puikiai. Nelabai Jumis tikėjau, o dabar netikiu absoliučiai. Malonu, kad tuoj neturėsite už ką siųsti į užsienio komandiruotes „žurnalistų“, kurie skaitys SMS žinutes per petį. Nors tiek smagu. Ir pabaigai, jeigu nepatinka, kad piktai, tai juk iš žurnalistikos korifėjų mokausi,- tapinų, užkalnių, sadauskų, ir visokių LTV, kitų TV, delfių, 15min. Kokie mokytojai, toks ir mokinys, tai jau didžiai atleiskite.

O mums, iš kažkur juk reikės gauti informacijos? Tad įdedu sąrašą asmeninių kanalų, kuris su laiku pildysis. Jokiu būdu neteigiu, kad tuose kanaluose ar asmeninėje žiniasklaida viskas tiesa. Žinoma, kiekvienas esame subjektyvūs. Bet labai tikiuosi, kad mano išvardinti, už vienaip ar kitaip pateiktą informaciją valdžios bonusų negauna. Tad, „Alternatyvi TV.“ Vėliau pateiksime „Alternatyvą spaudai“. Gero žiūrėjimo ir skaitymo.

4
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Atsakymai į “Šakalai mintantys melu”: 2

  1. etopaz daxil ol parašė:

    Thanks for the info i will know

  2. top ten betting site in ghana parašė:

    Information received thanks

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.