SUCCESS Nepartiniai aidai

Nepartiniai aidai

Už ką balsuosime?

Arvydas Ugenskis

2020-02-21
balsavimas

Artėja rinkimai. Pilasi partijų, partijėlių, judėjimų pažadai. Jau girdime, kaip mes gyvensime geriau, jeigu išrinksime TUOS. Ir kaip gyvensime blogai, jeigu rinksime ANUOS. Nieko asmeniško, tik rinkimai. Ir kadangi tai toks laikotarpis, kai Lietuvos pilietis tampa staiga svarbus Valdžiai, ir aš nusprendžiau papasakoti, už ką balsuočiau aš. Gal būt tai taps kažkurios partijos, o gal ir „Nepartinio aljanso“ prioritetu.

Judėjimo ar partijos, už kurį balsuočiau, pagrindine vertybe turėtų būti Žmogus, Pilietis. Žmogui turi būti sudarytos sąlygos gyventi oriai iš savo darbo, savo verslo, savo kūrybinės veiklos, o ne tik iš tarnavimo partiniams monopolistams. Tam reikia ne tiek ir daug,- skatinti privačius, smulkius, vidutinius verslus,- pradžioje juos atleidžiant ar sumažinant mokesčius. Lygiai taip pat turi būti elgiamasi ir su individualia darbine veikla,- ji turi būti skatintina, o ne dusinama.

Juk bet kuris iš darbingų žmonių, gali išsilaikyti pats, tik žinoma, ne dabartinėmis sąlygomis. Vienodi mokesčiai man, atsidariusiam nedidelę krautuvėlę, ir prekybos centrams, bet kokiam mano verslumui iš kart sako – NE. Net bokse sportininkai skirstomi pagal svorio kategorijas, gaidžio svorio kovotojas neišleidžiamas į ringą kovoti su dramblio svorio. Lietuviškame biznyje, deja, priešingai,- nori išsilaikyti,- nugalėk visas „maximas“… Teisinga? Žinoma, kad ne.

Taip nyksta „vidurinė klasė“, bet kokios valstybės pagrindas. Tiksliau, ta vidurinė klasė yra. Jie dirba ir uždirba, bet emigracijoje. Beje, baigdamas ekonominius išvedžiojimus, dar pridursiu. Šalin krūvas verslą kontroliuojančių valdininkų. Stambaus verslo jie neliečia, bet va, jeigu atsidarysite porą darbuotojų turinčias automobilių remonto dirbtuvėles, OHO kiek popierių, leidimų, sutikimų turėsite gauti. Kiek Jus lankys komisijų ir tikrintojų. Lauk šiuos dykaduonius. Valdininkų skaičių sumažinus ketvirčiu, viskas tik pagerėtų.

Gana ekonomikos. Žmogus, Pilietis, pakankamai protingas, bet būtų LAISVAS. Žmogus, geriau negu valdžia žino, kaip auginti vaikus. Žmogus užtektinai protingas, kad galėtų pasirinkti, nuo kelintos valandos jam pirkti alkoholinius gėrimus. Galų gale, Žmogus, net tiek protingas, kad suprastų, kurias televizijas jam žiūrėti, ir kokius interneto portalus lankyti. Šiai jau didžioji, didžioji dauguma žino, net kokias knygas jiems skaityti. Tad gal tikėkime protingu žmogumi, ir kvailų DRAUDIMŲ IR RIBOJIMŲ.

Žmogus, Pilietis, taip pat turi pakankamai sumanumo, kad dalyvauti SAVOS valstybės valdyme. Daugiau referendumų, daugiau apklausų. Judėjimas už kurį balsuočiau, priimdamas politinius sprendimus, turi atsigręžti į PILIEČIŲ NUOMONĘ.

Būtent Žmonių nuomonė ir turi lemti, kaip vystysis Valstybė. Žmonių, o ne partijų. Kaip išeina dabar? Kiekvienas iš mūsų turi du atstovus Seime. Iš tiesų, vienas atstovas – tikras, gyvas Žmogus, kitas,- partija. Ir pasakykite man, kaip Žmogų gali atstovauti partija? Ji turi savus, partinius interesus ir vertybes, o Žmonių nuomonė, jiems, tik taip, dėl įdomumo. Aš ne prieš Partijas, tegul žmonės vienijasi pagal vertybes, bet RINKIMAI TURI BŪTI VIENMANDATINIAI. Kiekvienas turi išsirinkti du savo atstovus, tikrus atstovus,- GYVUS ŽMONĖS. Tad, žinoma, balsuosiu už tuos, kurie grąžins vienmandatinius rinkimus.

Išsiplėčiau, tad apie kitką trumpai. Balsuočiau už tuos, kurie sumažins seimo narių skaičių (kvailystė, kad kuo didesnis turgus, tuo geresni sprendimai), už tuos, kurie panaikins seimūnams kanceliarines išlaidas (įdomu, mokytojai, mažiau uždirbdami pieštukus perka iš savo algos, o štai seimūnai – negali, tad gal būkime teisingi?), už tuos, kurie priims SEIMO NARIO ATŠAUKIMO procedūrą…

Yra ir daug kitų dalykų, kurių viename straipsnyje nesurašysi. Bet esmė viena,- VALSTYBĖ – ŽMOGUI, o ne žmogus – valstybei. PILIEČIAI VALDO SAVO ŠALĮ, o ne per partinius sąrašus patekę neaišku kas, valdo piliečius. Aš balsuočiau už tokius, o Jūs?

0
0

Panašūs straipsniai

Komentarų skiltis

Komentuokite atsakingai. Jūs atsakingi už savo komentarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.